- HİZMETLERİMİZ -
Bireysel Psikoterapi
İlişkiler & Evlilik (Çift terapisi)
Hücum Terapisi
Anne & Baba Danışmanlığı
Vajinismus
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Çocuklarda Yeme Sorunu
Alt Islatma (Enurezis)
Davranış Problemleri
Konuşma Problemleri
Kardeş Kıskançlığı
Ergenlik Dönemi Sorunları
Okul Korkusu
Çocuk Gelişimi Değerlendirme
Ders Başarısızlığı

- YAZILARIM -
ANASAYFA        HAKKIMIZDA        RANDEVU       İLETİŞİM
 
Erkekler için Psikoterapi

Her erkek; iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir iş adamı olma potansiyeli taşır.. Bu potansiyeli en iyi ortaya çıkarmasına destek olabilecek kişi kadındır. Erkekler, kendilerine destek olabilecek, onlara sorun çıkarmak yerine onları iyi dinleyip anlayabilecek, onlarla fikir alışverişinde bulunabilen, evde işleri organize edebilen, klasik bir şekilde eşlerini mutlu bir ev ortamında karşılayan, onlara değer verdiğini hissettiren, kendilerini tam bir erkek gibi hissetmesini sağlayan ve onları tamamlayan kadını bulduklarında, bunların karşılığını eşlerine, çocuklarına, yuvasına cömert şekilde verirler. Evdeki mutlu, huzurlu ortam ise erkeğin iş hayatına mutluluk ve başarı olarak yansır..

“Erkekler aslında seçilirler..!”

Erkekler eşlerini seçer gibi görünse de, aslında kadınlar kendilerine uygun erkeği içsel, bilinçdışı olarak kendilerine çekerler.. Hiç kimse bilinç düzeyinde eşini seçmez, seçemez. İnsanı etkileyen bilinç düzeyinden daha çok BİLİNÇ DIŞI etkenler hayatımıza; eş, iş, arkadaş, ortam seçmede yön verir. Ancak erkeğin çocukluğundan bugüne nasıl bir ortamdan, nasıl bir durumdan gelmiş olduğu, hangi içsel etkenlere sahip olduğu; hangi türden kadınların kendisine ilgi göstereceğini etkiler. .

Erkeğin çıkacağı duygusal, ruhsal bir yolculuk; kendi içsel sesini duymasını, kendi düşünce ve davranışlarının sebebini anlamasını, onu anlayan, dinleyen, her koşulda, olumlu olumsuz tüm duygularıyla kabul eden bir Terapist ile varoluşunu tamamlama yoluna girmesini sağlar.. Psikoterapi, insanın varolma, kendisi her ne ise kendine özgü, kendini gerçekleştirme yolunda, potansiyelini açığa çıkarması için bir yoldur. Bu yolda insanın seçeceği terapist bile aslında içsel, sezgisel olarak seçilir. İnsan gitmek istediği yaşam yolunda, o yönde olan kişileri seçerek yoluna devam eder..

Kendini her yönüyle, kızgınlıklarıyla, öfkesiyle, mutluluğuyla, coşkusuyla, üzüntüsüyle, en güçlü ve en zayıf halleriyle, kendini her ne olursa olsun tüm ihtiyaçlarıyla farkına varan bir erkeğin, bu farkındalık ile seçeceği kadın da başkadır, evli bir erkeğin eşinin kendisine davranışı bile başkadır..

Kimi zaman konuştuğumuz, dinlediğimiz, kimi zaman sustuğumuz.. Yeri gelince dinlendirici bir müzik, yeri gelince duyguları ortaya çıkaran bir sineterapi filmi ile tüm seans boyunca danışana Ayna olan, her duyguda yanında olan bir Terapist ile çıkılan Varoluş Yolculuğu..

                                     Huzurlu,mutlu,hakettiğiniz gibi güzel bir yaşama sahip olmanız dileğiyle,

                                                                 Uzman Psikolog/Psikoterapist Fatma Taşkıran

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:7 Kat:4 Bafra SAMSUN - info@kozapsikolog.com