- HİZMETLERİMİZ -
Bireysel Psikoterapi
İlişkiler & Evlilik (Çift terapisi)
Hücum Terapisi
Anne & Baba Danışmanlığı
Vajinismus
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Çocuklarda Yeme Sorunu
Alt Islatma (Enurezis)
Davranış Problemleri
Konuşma Problemleri
Kardeş Kıskançlığı
Ergenlik Dönemi Sorunları
Okul Korkusu
Çocuk Gelişimi Değerlendirme
Ders Başarısızlığı

- YAZILARIM -
ANASAYFA        HAKKIMIZDA        RANDEVU       İLETİŞİM

HAKKIMIZDA

Uzman Psikolog Fatma Taşkıran

 27 Haziran 1981, Aydın doğumlu olan Uzman Psikolog Fatma Taşkıran, YDÜ. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans mezunudur. Evli ve Kağan, Çağan adında iki erkek çocuk annesidir.

Fatma Taşkıran, Ayvalık Lisesini bitirdikten sonra, Yakın Doğu Üniversitesi'nde Psikoloji Lisansını daha sonra da Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi, Psikodrama eğitimlerini almıştır. Türk Psikologlar Derneği'nden Çocuklar için Zeka Ölçeği (Wisc-R), Gelişim Değerlendirme Testleri Eğitimlerini, Psikolog/Psikoterapist Ufuk Maviengin'den Analitik Yönelimli Bütüncül Psikoterapi eğitimini tamamlamıştır.  Alanı ile ilgili birçok bilimsel konferansa katılmış, seminerler vermiş ve mesleki birikiminin yanı sıra iyi derecede İngilizce bilmektedir.

KKTC Özel Eğitim Vakfı'nda 5 yıl boyunca Özel Eğitim Gerektiren Çocuklar ile tanı, eğitim, Aileleriyle danışmanlık çalışmalarını yürütmüş ve Çocuk psikiyatristi ile koordineli olarak yönlendirilen birçok problem yaşayan Aileyle Danışmanlık süreçlerini yürütmüştür. Kocaeli Çayırova Belediyesi ÇADEM'de Psikoterapi süreçlerini yürüten Fatma TAŞKIRAN, Belediyenin Çocuk Kulüplerine Psikolojik Danışmanlık sağlamıştır. İstanbul Çekmeköy'de Devlete ait Bağımsız Anaokulu olan Nişantepe Anaokulu'nda Ailelere, Uzman Psikolog olarak destek vermiştir. TAŞKIRAN Psikoterapi çalışmalarının yanısıra Kreş, anaokulu, rehabilitasyon merkezleri ve belediyenin çocuk kulüplerine psikolojik danışmanlık hizmeti sağlamıştır. Samsun Bafra'da kurucusu olduğu KOZA Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde Psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Çocuk, Ergen, Yetişkin, Cinsel Terapi ve Çift Terapileri ile ilgilenen Taşkıran, danışanlarını, kimisi günümüz dünyasında kendisini yalnız, değersizlik duyguları içinde kaybolmuş hisseden, bazısı duygusal ve ruhsal sorunlarına çözüm arayan, bazıları ise varoluşunu tamamlama yolunda yardım çağrısında bulunan kişiler olarak görür.

Çocuk ve Ergenler için gerekli durumlarda Zeka testleri, Gelişim testleri ve Çocuk Değerlendirme testleri uygulayan Taşkıran, Normal, Normalden farklılık gösteren ve Engelli çocukların özelliklerini ayırt eder. 16 yıllık birikim ve deneyimiyle aileleri de sürece dahil ederek duygusal, ruhsal bir eğitim sürecini yürütür.

Kendisine başvuran danışanlarına, duruma ve soruna en uygun yöntem ile yaklaşan Uzman Psikolog Fatma Taşkıran, danışan ve terapist arasında güvene dayalı, güçlü ve sağlıklı bir bağ kurulmasının terapi sürecinde önemli bir yeri olduğunu düşünüyor.

 

 

          

                

    

     

 

OFİSİMİZ

          

           

           

     

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:7 Kat:4 Bafra SAMSUN - info@kozapsikolog.com