- HİZMETLERİMİZ -
Bireysel Psikoterapi
İlişkiler & Evlilik (Çift terapisi)
Hücum Terapisi
Anne & Baba Danışmanlığı
Vajinismus
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Çocuklarda Yeme Sorunu
Alt Islatma (Enurezis)
Davranış Problemleri
Konuşma Problemleri
Kardeş Kıskançlığı
Ergenlik Dönemi Sorunları
Okul Korkusu
Çocuk Gelişimi Değerlendirme
Ders Başarısızlığı

- YAZILARIM -
ANASAYFA        HAKKIMIZDA        RANDEVU       İLETİŞİM
 
Anne & Baba Danışmanlığı

Evliliğinde mutluluğu yakalamış, kendi ihtiyaçlarının yanı sıra eşi ile birbirlerinin ihtiyacını karşılayabilen, birbirlerini anlayabilen, kendini evinde huzurlu, güven içinde hisseden, eşi tarafından beğenildiğini ve değer gördüğünü hisseden, eşinin gözünde kendi kadınlığını hisseden her kadın iyi bir anne adayı, eşinin yanında evinin erkeği olduğunu hisseden her erkek iyi bir baba adayıdır.

İnsanoğlu, doğar, büyür, ilişki kurar ve çoğalır. Çocukların ruhsal yönden sağlıklı olabilmesi için sağlıklı bir anne-babaya ihtiyaçları vardır. Kendi ihtiyaçları karşılanmış, doyuma ulaşmış anne-baba, çocuklarının ihtiyaçlarını fark edebilir ve bu ihtiyaçları karşılamak için çaba gösterebilir.

Çocuklar yetişkin yaşa ulaşana kadar her yaş döneminde farklı özellikler gösterirler. Anne-baba danışmanlığı, çocukların her yaş dönemine ait özelliklerini, çocuğun bireysel farklılıklarını ve çocuğa nasıl bir yaklaşımın uygun olacağını öğrenmek açısından önemlidir. Dünyaya gelen çocuk bizim sorumluluğumuzdadır. Ebeveynler doğan bu bebek için heyecanlıdır ve onun için her şeyin en iyisini isterler. Ancak bunu gerçekleştirmek için bazen desteğe ihtiyaç duyarlar. Çocuk ile ilgili herhangi bir sorun ortaya çıktığında sorunun çözümü için destek almayı ertelemek telafisi daha zor başka sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilir.

 

"Şımartıyor muyum Baskı mı yapıyorum" isimli Yazıya ulaşmak için

http://www.kozapsikolog.com/haberDevam.aspx?id=35

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:7 Kat:4 Bafra SAMSUN - info@kozapsikolog.com