- HİZMETLERİMİZ -
Bireysel Psikoterapi
İlişkiler & Evlilik (Çift terapisi)
Hücum Terapisi
Anne & Baba Danışmanlığı
Vajinismus
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Çocuklarda Yeme Sorunu
Alt Islatma (Enurezis)
Davranış Problemleri
Konuşma Problemleri
Kardeş Kıskançlığı
Ergenlik Dönemi Sorunları
Okul Korkusu
Çocuk Gelişimi Değerlendirme
Ders Başarısızlığı

- YAZILARIM -
ANASAYFA        HAKKIMIZDA        RANDEVU       İLETİŞİM
 
Ders Başarısızlığı

 

Çocukların ilk okula başladıkları zamanlardaki deneyimleri, ailedeki ortam ve çocuğa yaklaşım, ailenin başarı-başarısızlık konusundaki yaklaşımları, okul ortamı, çocuğun öğretmeniyle iletişimi, yaşıtlarıyla olan ilişkisi, çocukluktan bugüne resimli veya yazılı kitaplarla olan deneyimi Ders Başarısı veya Ders Başarsızlığı üzerinde rol oynarlar.

Derse olan tutum bazen çocuğun aileye verdiği bir mutluluk bazen de başarısız olma yolu ile aileye kızgınlığının bir göstergesidir. Ailenin çocuğa fazla baskı yapması, ders konusunda sürekli kızması, çocuğun derslerden soğumasına, ders çalışmaya karşı isteksizliğe yol açabilir.

Ders başarısızlığı ile ilgili öncelikle çocuk ve aile arasındaki iletişimi değerlendirip, aileyi bu konuda bilgilendiririz. Çocuğa uygun ders programını aile ile birlikte hazırlayarak, çocuğun durumunu takip ederiz. Aile işbirliğine uyduğu taktirde hem çocuğun derslerinde düzelme hem aile ile arasındaki uyumun arttığını, hem de ebeveyn ve çocuğun dersler yüzünden yaşadıkları bıkkınlığın yerini keyifli saatlerin aldığını görürüz. Genellikle 1-2 seans sonucunda problem aşılır.

Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:7 Kat:4 Bafra SAMSUN - info@kozapsikolog.com